LEDPİYER®’İN GENEL ÖZELLİKLERİ, GETİRDİĞİ YENİLİKLER VE SAĞLADIĞI FAYDALAR:

Dekoratif görüntüsü ve ortama yaydığı muhteşem ışığı ile mekanlara farklı ayrıcalık kazandırır. 20 LUX ile 350 LUX arasında istenilen dekoratif veya genel ortam aydınlatması sağlar. Nem ve rutubetten etkilenmez,küf, bakteri ve böceklenme yapmaz.Zamanla monte edildiği yerden düşmez.Duvar ve tavan yüzeylerinin boyanması veya kaplanması sırasında kirlenmez ve zedelenmez.

LedPiyer®, montajı bilinen diğer bütün uygulamalardan daha kısa zamanda, temiz, hafriyatsız ve gürültüsüz olarak yapılır. Montaj sırasında uygulama yapılacağı yerlerin zemin yüzeylerinde uygulamadan kaynaklanan kırma dökme gibi bozulmalar olmadığı için mevcut boya, v.b. gibi malzemeler ile kaplanmış yüzeylerde ekstra boya, v.b. gibi işlemler gerektirmemektedir. Montajı çok az sayıda personel ve takımla rahatlıkla yapılabilir. Malzeme, nakliye, stok ve işçilik maliyetleri geleneksel aydınlatma ile dekorasyon sistemine göre daha düşüktür.

Tavan yüksekliği yetersiz olan mekânlarda ve tavandan aydınlatma yapılması istenen yerlerde tavanın alçaltılmasına gerek kalmaksızın aydınlatmanın yapılabilmesini sağlar.

Mekânda, tavanda ve duvarda yer kaplamadığı için alan kaybını ve görüntü kirliliğini önlemektedir. Görsel olarak bulunduğu yerin dekorasyonunu zenginleştirmektedir. Ayrıca hafif olması da statik olarak yapılara ilave ağırlıklar yüklememektedir. Kullanım esnasında bakımı kolaydır, silinerek temizlenebilir.

Kendi led sistemlerinin elektrik tesisatını gizlediği gibi yapılara sonradan çekilmesi zaruri olmuş bazı harici kablo tesisatlarını da gizlemeye yardımcı olmaktadır.

Genel aydınlatmanın haricinde değişik renklerde ve ışık efektleri de yapabilir, dimerlenebilir ve uzaktan kumanda veya bilgisayar kontrollü de olabilir.

Aydınlatma için harcanan elektrik sarfiyatını minimuma düşürmesi kullanıcıya ayrıca maddi bir tasarruf sağlar.

LedPiyer® diğer ışık kaynakları kadar ısı üretmediği için uygulanan yerdeki yüzeyde ısıdan kaynaklanan is ve kir oluşumu olmamaktadır. 12/24 V enerjiyle çalıştığı için 220 V ile çalışan diğer ışık kaynaklarında olası ampul patlaması, elektrik kontağı, elektrik kaçağı sonucu çarpılmalar gibi riskler bulunmamaktadır. Bu özelliği sayesinde banyo vb. yerlerde ve yangın tehlikesi bulunan her türlü yerlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Kullanılan LED’ler diğer bilinen bütün lamba çeşitlerinin yaydığı zararlı ışın ve radyasyonların hiçbirini yaymadığı ve yapısının içerisinde sağlığa ve doğaya zararlı hiçbir madde bulunmadığı için de çevre dostudur. Bu özellikleri sayesinde sistemin kullanıldığı mekânlarda sağladığı aydınlatma ile nesnelerin yüzey dokularına hiçbir zararlı etkisi yoktur. Tarihi mekânların ve eserlerin aydınlatılmasında güven ile kullanılır.

LedPiyer®’in uygulandığı mekânlarda ayrıca başka bir ışık kaynağına ihtiyaç duyulmaz.

LedPiyer® ışığı ortama diğer armatürlerde olduğu gibi direkt değil endirekt olarak homojen bir şekilde verir. Bu özelliği sayesinde gözün istem dışı noktasal ışık kaynaklarına odaklanmaları engellenerek yorulması önlenmiş ve sağlığı korunmuş olur. Bundan dolayı çalışma ortamlarında konsantrasyon bozukluğunun da önüne geçilmesinde yardımcı olarak ayrıca fayda sağlar.

Ayrıca istenildiği takdirde 12 V akü ile çalıştırılabilir olması, küçük rüzgâr türbini veya güneş pili şarjlı aküleri ile de çalışması elektrik kesintisi çok olan veya elektrik enerjisi olmayan yerlerde kullanılabilirliği ve uzun ömürlü olmaları sebebi ile uzun vadede bakım işçiliği ve masraflarının da minimum olması aydınlatmada büyük bir yenilik yaratmaktadır.